Proč jsem se rozhodla změnit svůj životní styl?

Jak jste si mohli všimnout snažím se změnit svůj životní styl. Momentálně jsem ve fázi hubnutí a zlepšení kondice a bude následovat druhá fáze a to najít si pro sebe udržitelný směr, styl, tak abych si váhu udržela, cítila se dobře a dávala tělu vše potřebné.

Nejdříve něco o mně a proč chci změnu a v čem dělám chyby.

Pracuju s potravinami, jelikož podnikám a věnuji se tomu momentálně opravdu naplno, pracuju 12 hodin denně, to pro mě znamená, že se dost často stane situace kdy se mi nechce nic připravovat a tak přes den něco uzobávám, odbydu se nějakým koláčem, chlebem se šunkou a nebo dokonce ničím a s tím samozřejmě přichází večerní hlad. Takže večer s ním na co mám chuť a plácám páté přes deváté.

To má samozřejmě za následek velké přibírání na váze. První část co jsem chtěla zhubnout se mi povedlo před 2 lety, držela jsem low carb stravu, zadařilo se a zhubla jsem to, co jsem chtěla. Jelikož jsem hubla z velké váhy ani jsem nečekala, že to dám vše najednou. Říkala jsem si, že si to půl roku udržím a najedu do toho znovu a zhubnu zbytek. To se samozřejmě nestalo, protože jestli jste už někde četli, že najet do diety po druhé je daleko těžší tak je to rozhodně tak. Takže cca 2 roky uběhly a já se pokouším znovu do toho najet. První měsíc jsem si pomáhala výrobky od Ketodiet, což jste si mohli přečíst v minulém článku. 5 kg jsem zhubla a 2 následně přibrala zpět po Velikonocích. Takže od tohoto týdne zase pokračuji.

Můžete mě sledovat na Instragramu, kde přidávám to co zrovna jím, jak sportuji atd.

Tady bych se chtěla věnovat spíše tomu co bude po tom.

V běžném režimu nejsem zastánce jednoho směru stravování. Jsem ten typ, všeho s mírou. Také se tomu dá říkat 80/20 ( zdravá strava/ to na co mám zrovna chuť ) k tomu pohyb. To mi přijde jako udržitelné po celý život. Na co, ale opravdu dbám je kvalita potravin.

Jelikož se bavím s hodně lidmi, poslouchám různé názory, čtu diskuze tak jsem se rozhodla vytvořit sérii článku o jídle, kde se budu zabývat úplnými základy, které by podle mě, měl znát každý. Je spousty lidí, kteří si myslí, že tuky jsou špatné a tak si kupují výrobky s 0% tuku ( přitom jsou plné skrytých cukrů ), odsuzují sacharidy, přitom ty jsou velmi důležité pro fungování celého těla, dodávají nám potřebnou energii ( není samozřejmě sacharid jako sacharid ) a nakonec mě asi nejvíc udivují názory, že proteiny ne, to bych měl moc svalů, ale bílkovinu to si dám a přitom je to to samé 🙈. Takže tomuhle bych se chtěla věnovat a říct si úplné základy. Dle mého názoru nepotřebuje člověk vědět vše úplně dopodrobna, ale základní přehled je nutnost.

V prvním článku se budu věnovat jaké jsou základní živiny. A proč jsou pro nás všechny důležité.

😊

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s