2. Díl – Kolik jídla máme jíst? Aplikace Macronaut

V tomto článku se chci věnovat množství jídla, které za den máme přijmout, pokud chceme zhubnout, nebo nabrat svaly.

Pro začátek by jsme měli znát hodnotu našeho Bazalního metabolismu. BM nám udává denní spotřebovanou energii našeho těla, kterou spotřebovává k tomu aby jsme mohli normálně fungovat. Je to hodnota energie, kterou spotřebováváte v klidovém stavu. K hodnotě BM musíme ještě přičíst energii vydanou při fyzické aktivitě, už jen to že stojíte, jdete se projít atd. se započítává. Nelekejte se, na internetu je spousty kalkulaček pro výpočet.

Ráda bych Vám představila skvělou aplikaci Macronaut, která Vám vše spočítá, můžete si do ní zadávat jednotlivé potraviny a mít tak přehled, jestli jíte dostatečně, skladbu Vaší stravy. Je vhodná pokud chcete zhubnout, nabrat svalovou hmotu, nebo pokud jste skončili s dietou a chcete se navrátit do běžného režimu. Tato aplikace je skvělá v tom, že je každému šitá na míru. Každý týden se vážíte a měříte a Macronaut se upraví dle Vaší aktuální tělesné kompozice. Tím se budete každý týden posouvat ke svému vysněnému cíli.

https://macronaut.cz/

Pokud si nastavíte hubnoucí režim a dosáhnete svého cíle je pak strašně důležité si váhu udržet, pokud by jste se navrátili k tomu jak jste se stravovali předtím, tak docílíte akorát jojo efektu. Žádný strach i s tímto Vám Macronaut pomůže tzv. Reversní dietou, která Vás postupně dovede již do režimu, který bude udržitelný tak, aby jste si váhu udrželi a nepřibrali to zase zpět.

Určitě bych doporučila každému, aby si zaznamenával množství potravin, které sníte. Budete mít do budoucna, až s programem skončíte, perfektní přehled o velikosti porcí, která Vám budou vyhovovat tak, aby jste se cítili dobře. 😊

Jak aplikace funguje a co vše v ní najdete

Na začátek zadáte pár údajů o sobě, které jsou důležité pro výpočet
Věk, také rozhoduje o Vašem příjmu, jinak se budete stravovat v dospělosti a jinak ve staří
Výška a váha, důležité pro výpočet bazálního metabolismu.
Pokud nevíte procento, nevadí. Klikněte na otazník 😊
Jednoduše se můžete změřit krejčovský metrem, pro ukázku jsem zadala nějaké údaje 😊
Když to vše zadáte, sama se Vám vyplní hodnota
Pak si můžete zvolit co je Vašim cílem, rozhodně po skončení třeba hubnutí, přejít do programu Reversní diety.
Vyberete si jak jste aktivní
A nakonec si zadáte co Vám nejvíce vyhovuje, mně například vyhovuje víc tuků jak sacharidů. Někdo to může mít přesně naopak. Zvolte si to co je pro Vás dobré a víte, že budete dietu zvládat.
A je to 😊 jste v aplikaci. Vidíte kolik bílkovin, tuku a sacharidů by jste měli za den přijmout.
Pod první ikonkou, najdete obrazovku kam si budete zapisovat denní příjem, databáze potravin je velmi obsáhlá, pokud by se stalo, že nějaké jídlo přesto nenajdete, jednodušše si ho můžete do své databáze zapsat.
Pod druhou ikonou objevíte inspiraci na recepty. Od slakých dezertů, hlavního jídla až po tipy na večeři.
Pak zde máme ikonku přehledu a můžete si přidat nebo ubrat živiny, pokud budete chtít jeden den porušit a dopřát si Vaše oblíbené jídlo (např. pizzu ) v ten den si zvýšíte příjem a tím se Vám upraví ( sníží ) příjem v další den a tak budete mít ten týden pořád v rovnováze.

Na základní obrazovce si můžete všimnout, že za 7 dní po Vás aplikace bude chtít, aby jste se znovu změřili a zvážili, přepočítá Vám hodnoty příjmu. Budete tak pokračovat další týden s upravnými hodnotami, dle aktuální situace. Půjdete za svým cílem hezky krok za krokem a Macronaut Vás bude na Vaši cestě doprovázet.

Aplikaci zkouším cca 14 dní a jsem spokojená, překvapilo mě, že když se snažím držet dietu jim až moc málo, takže se snažím postupně svůj příjem navyšovat. Myslím, že málokdo opravud ví jak velké porce by měl přijímat a proto rozhodně doporučuji si Váš příjdem zapisovat.

Sledujte Macronaut i na Instagramu, kde naleznete další tipy.

https://www.instagram.com/macronaut_cz/

Dejte mi vědet zda se Vám článek líbil a jak jste spokojení s Macronatu aplikací 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s